Windows 10 Güncelleştirmesi (sürüm 1709) Ağ ve Paylaşım Merkezi nerede? Ağ ve Paylaşım Merkezi nereye kayboldu? Microsoft, yavaş yavaş appletleri Denetim Masası'ndan yeni bir Ayarlar uygulamasına taşıyor. Artık ağ simgesini sağ tıklattığınızda Görev Çubuğu'ndan tanıdığımız “Ağ ve paylaşım merkezi” seçeneğini göremezsiniz. Windows 10 sürekli değişen ve gelişen bir canlı organizma gibidir. Bu yüzden bu güncellemeyle ilgili eğitimlerimizi değiştirmeliyiz çünkü her güncellemeden sonra artık çalışmayacak pek çok şey var. Bu yazıda, en son sürümde Windows 10'da Ağ ve Paylaşım Merkezi'nin nasıl bulunacağını, açılacağını ve masaüstünde nasıl bir kısayol oluşturduğumuzu açıklayacağız. 

Nasıl Daha Önce Ve Nasıl Oldu?

Güncellemeden önce nasıldı:Şimdi nasıl:Windows 10 Version 1709 ve Daha Yeni Bir Ağ ve Paylaşım Merkezi nerede

Bilinen uygulamanızı bulmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir.

Uygulamayı açmak için yöntem 1

1. Görev Çubuğundaki ağ simgesini sağ tıklayın.

2. "Ağ ve İnternet ayarlarını aç" ı seçin:3. Şimdi aşağı kaydırın ve "Ağ ve Paylaşım Merkezi" adlı bağlantıya tıklayın:İşte bu kadar :)


Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni açmak için Yöntem 2

Herhangi bir nedenden dolayı yöntem 2'yi kullanamıyorsanız, uygulamayı komut satırını veya bir .bat dosyasını kullanarak açabilirsiniz.

1. Win + R tuşlarına basın.
2. Kopyala ve yapıştır:

control.exe /name Microsoft.NetworkAndSharingCenter


3. Enter'a bas:Windows 10'da Ağ ve Paylaşım Merkezi'ne Bir Kısayol Oluşturma

Kullanımdan kaldırılan uygulamayı açmak için ihtiyacınız olan her zaman bu adımları uygulamaktan mutluluk duyamayacağınızı düşünüyorum. Yani, bir kısayol oluşturun. Tek yapmanız gereken simgeyi adres çubuğundan masaüstüne sürükleyip bırakmaktır:İşte bu kadar kolay!