Twitter, YouTube ve Facebook DNS Ayarları 2017, DNS değiştirme nasıl yapılır?

Yasaklanan sitelere giriş için yöntemler;

En sık kullanılan yöntem DNS adresi değiştirmektir. Aşağıda bilgisayarınızın DNS ayarlarını nasıl değiştirebileceğiniz resimli olarak anlatılmıştır.

Kullandığınız bilgisayarda bu işlemi yapmak için yetkiniz yoksa (Ör: İş yerindeki bilgisayarda yetkileriniz kısıtlanmışsa) ve bu yöntemi uygulayamıyorsanız alternatif yöntemleri deneyebilirsiniz.

IP adresi gizleme nedir ve nasıl yapılır?

Program Kullanmadan Proxy ile IP Adresi Değiştirme


Windows DNS değiştirme ayarları nasıl yapılır? Resimli anlatım.

Masaüstü veya notebook bilgisayarınızda windows dns ayarları değiştirme işlemini kolayca yapabilirsiniz.

Windows'ta sağ alt köşede bulunan internet bağlantısı ikonuna tıklayın.Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni açıyoruz.Ağ Bağlantısı yazısına tıklıyoruz ve bağlantı ayarları penceresini açıyoruz.Properties (Özellikler) butonuna tıklayın.İnternet Protokol Version 4 satırını tek tıkla seçtikten sonra Properties (Özellikler) butonuna tıklayın.
Önemli Hatırlatma: Satırın başında bulunan kutucukta ki seçim işaretini kaldırmayın. Kaldırdıysanız tekrar işarete tıklayıp işaretli hale getirin.Kullanmak istediğiniz DNS ip adreslerini yazıp kaydedin. Örnek işlemde OpenDNS ip adresleri kullanılmıştır.

En çok kullanılan DNS ip ayarlarını DNS Ayarları - 2018 Yeni Dns Adresleri sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Seçeceğiniz DNS ip adreslerini bu ekranda kullanabilirsiniz.

Ayarlarınızın geçerli olması ve bağlantı sorunu yaşamamanız için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Önemli Hatırlatma: DNS ayarları seçeneğini "DNS Sunucusu ayarlarını otomatik olarak al" olarak seçerseniz kullandığınız servis sağlayıcının varsayılan DNS sunucusu ayarlarını otomatik olarak almış olursunuz. Örneğin TTNET kullanıcısı iseniz TTNET Dns Adresleri 195.175.39.39 ve 195.175.39.40 otomatik olarak kullanılmaya başlar.